Blog

Jakie szklanki do drinków?

Jakie szklanki do drinków?

21 września 2022

Przyszedł czas na skompletowanie szafki ze szkłem i zastanawiasz się, jakie szklanki do drinków wybrać? Różnorodność szkła może wywoływać zawrót głowy. Ile alkoholi, tyle naczyń do ich podawania, dlatego też dobranie odpowiednich kieliszków do swojej kolekcji może sprawić Ci niemały kłopot. Nasz sklep z porcelaną i nie tylko przygotował dla Ciebie krótki poradnik. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje szklanek do drinków i wybierz te, które najbardziej Ci się przydadzą.

Jakie kieliszki do wina i szampana?

Jakie kieliszki do wina i szampana?

21 września 2022

Zastanawiasz się, jakie kieliszki do szampana i wina wybrać? Nie wiesz, czy pomiędzy tym szkłem jest w ogóle jakaś różnica? Każdy trunek wymaga innego podania. Bo to właśnie dzięki niemu możliwe jest wydobycie pełni smaku i aromatu. Kieliszki do różnych rodzajów win, choć podobne różnią się od siebie, a rozróżnienie ich nie jest prostym zadaniem. Dlatego też nasz sklep z porcelaną przygotował dla Ciebie krótką instrukcję na temat tego, jaki kieliszek, do jakiego wina wybrać.

Jakie szklanki do whisky?

Jakie szklanki do whisky?

21 września 2022

Jakie szklanki do whisky wybrać? Czy można ją serwować w wysokich szklankach, czy nie? Whisky to szlachetny trunek, który wymaga odpowiedniego podania. Tylko w ten sposób wydobędziesz w pełni jej smak i zapach. Szklaneczki.pl – sklep z porcelaną przygotował dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się, czym charakteryzują się szklanki do whisky, jakie są ich rodzaje oraz, które z nich będą odpowiednie dla Ciebie.

Jakie są rodzaje szklanek?

Jakie są rodzaje szklanek?

3 października 2022

Szklanki, kieliszki i kubki to podstawowe wyposażenie w każdym domu. Zastanawiasz się, jakie są rodzaje szklanek i które wybrać? Tak naprawdę ile napojów tyle szklanek. Dlatego też nasz sklep z porcelaną przygotował dla Ciebie krótki opis wszystkich rodzajów, by ułatwić Ci podjęcie decyzji. Przeczytaj artykuł i wybierz typy szklanek idealne dla Ciebie i Twojego domu.

Jakie są rodzaje talerzy?

Jakie są rodzaje talerzy?

21 października 2022

Zbierasz zastawę do domu i zastanawiasz się, jakie są rodzaje talerzy? Talerze to niezbędny i konieczny element w każdej kuchni. Warto mieć ich różne rodzaje, by przygotować się na podawanie różnego rodzaju potraw. Niektóre dania wymagają serwowania na specjalnej porcelanie. W końcu jedzenie makaronu z płaskiego talerza może być bardzo niewygodne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje talerzy i zdecyduj, które chcesz mieć w swoim domu.

Patelnia aluminiowa czy stalowa?

Patelnia aluminiowa czy stalowa?

9 grudnia 2022

Patelnia aluminiowa czy stalowa – nie wiesz, na jaką się zdecydować? Niewątpliwie garnki i patelnie są jednym z najważniejszych elementów w kuchni. Dzięki nim możesz przygotować pyszne posiłki dla Ciebie, przyjaciół i Twoich bliskich. Patelnie powinny więc być bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Warto również wybrać takie, które będą Ci służyć przez wiele lat. Szklaneczki.pl – sklep z naczyniami i nie tylko przygotował krótki poradnik, z którego dowiesz się, czym różni się patelnia aluminiowa od stalowej oraz zadecydujesz, która sprawdzi się w Twoim domu.

Szklanki termiczne - co to takiego?

Szklanki termiczne - co to takiego?

4 stycznia 2023

Szklanki termiczne w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Są polecane przez wielu ekspertów i zbierają pozytywne opinie. Jednak co to są szklanki termiczne? Jakie mają właściwości i gdzie się najlepiej sprawdzą? Odpowiedzi na te pytania poznasz w tym artykule. 

Jaki garnek do gotowania na parze?

Jaki garnek do gotowania na parze?

25 stycznia 2023

Gotowanie na parze to jeden z najzdrowszych sposobów przygotowywania potraw. Dzięki niemu dania zachowują wiele składników odżywczych. Jednak żeby cieszyć się zdrową i smaczną kuchnią potrzebny jest odpowiedni sprzęt do gotowania. W tym artykule dowiesz się jaki garnek do gotowania na parze wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Jak przystroić stół na święta wielkanocne?

Jak przystroić stół na święta wielkanocne?

5 lutego 2023

Święta wielkanocne najczęściej wiążą się z pysznym śniadaniem oraz kolorową święconką. To sprawia, że głównym punktem staje się stół, który musi wyglądać idealnie przed ucztą w gronie najbliższych. Jednak jak sprawić, aby zwrócił uwagę każdego? Jak go przystroić? Jakich dekoracji użyć? Co podłożyć jako podstawę do potraw? Dekoracja stołu staje się najważniejszą decyzją, dlatego odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania poznasz w tym artykule.

Porcelana i ceramika - zalety i wady

Porcelana i ceramika - zalety i wady

15 marca 2023

W ostatnim czasie szukając informacji o materiałach wykorzystywanych do produkcji naczyń, obiły Ci się o uszy wady ceramiki. Zastanawiasz się nad zakupem nowego serwisu obiadowego i innych dekoracyjnych misek czy wazonów, ale w związku z powyższym masz wątpliwości? W końcu kompletne wyposażenie kuchni w oryginalne talerze czy kubki to niezwykle ważna kwestia.  Istotny tu jest nie tylko materia ich wykonania, gdyż często to właśnie aspekty wizualne bywają decydujące. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, w tym także wyrobi z ceramiki i porcelany. Nie wiesz, którą opcję wybrać przy wyborze produktów do swojego domu? Przejdź do dalszej części tego wpisu i przekonaj się, że zalety ceramiki i porcelany w zdecydowanej większości przeważają nad negatywnymi cechami tych tworzyw.