Kostki do drinków

Kostki do drinków

Woreczki i foremki do kostek lodu

Jeśli chcesz zrobić lodowe kostki do lemoniady, koktajlu czy wina, możesz skorzystać ze specjalnych foremek. Są one wykonane z plastiku lub silikonu. Ich obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy nalać wody i wstawić do zamrażalnika. Po kilku godzinach woda zamieni się z lód, który możesz wykorzystać jako dodatek do napojów. Wodne kostki możesz przygotować także za pomocą woreczków do tego przeznaczonych. Podobnie jak pojemniki, należy woreczki napełnić wodą, ściśle związać i włożyć do zamrażalnika. Plusem pojemników i tacek jest ich wielorazowość. Woreczki to niestety produkt jednorazowy. Zarówno jedne, jak i drugie, pozwalają stworzyć jednorazowo kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kostek lodu. By uzyskać idealnie krystaliczne kostki przed wlaniem wody do foremek lub woreczków, musisz przegotować ją dwukrotnie i ostudzić. Pomoże też wcześniejsze przefiltrowanie wody. Chcesz podnieść sztukę przygotowywania kostek lodu na wyższy poziom? Dolej do wody kolorowe barwniki spożywcze lub sok – będą kolorowe. Skorzystaj też z foremek o różnych kształtach.

 

Kamienne i metalowe kostki do whiskey, wina, innych napojów

Równie popularnym rozwiązaniem są kamienne kostki do drinków oraz metalowe kostki do drinków. Często nazywane są one „whiskey stones”, gdyż to właśnie wielbiciele tego trunku szczególnie je sobie upodobali. W przeciwieństwie do kostek lodu kamienne i metalowe kostki do whisky nie zmieniają jej smaku. Nie rozpuszczają się, a jedynie chłodzą napój, co z pewnością docenią koneserzy whiskey i wina. Jak przygotować kamienne i metalowe kostki do whiskey, by ich użyć? Nic trudnego. Wystarczy umieścić je w zamrażarce na kilka godzin. Po tym czasie można je wyjąć i włożyć bezpośrednio do szklanki. Takie kostki do drinków są całkowicie bezpieczne. Wśród kamiennych można znaleźć te wykonane ze steatytu, bazaltu i granitu. Metalowe robione są ze stali nierdzewnej. Nie wchodzą w reakcje z napojami, są więc obojętne dla organizmu. Ich często zaokrąglone krawędzie nie rysują też szklanek. Do schłodzenia porcji napoju zalecane jest użycie 2-3 kostek.

W naszym sklepie zarówno wielbiciele lodowych, jak i kamiennych lub metalowych kostek znajdą coś dla siebie. Oferujemy tacki, pojemniki i woreczki na wodne kostki lodu oraz kostki do whisky metalowe i kamienne, pakowane w atrakcyjne etui. Szczególnie te drugie mogą stać się świetnym prezentem dla każdego wielbiciela whiskey i wina. Serdecznie zapraszamy.

Zimne kostki to nieodzowny składnik wielu drinków i koktajli. Szczególnie latem są one bardzo pożądane w napojach. Dzięki nim napoje zyskują orzeźwiające właściwości. Kostki do drinków mogą także pełnić funkcje dekoracyjne. Dostępne w różnych kształtach dodają uroku kompozycji w szklance. Co ciekawe, nie zawsze muszą być wykonane z wody. Coraz częściej spotykane są kamienne lub metalowe, które odpowiednio przygotowane będą pełniły rolę chłodzącą. Zarówno kostki z lodu, jak i te z innych materiałów, są bardzo uniwersalne. Można je dodawać zarówno do napojów bezalkoholowych, jak i alkoholowych, takich jak whiskey lub wino.