Sosjerki porcelanowe

Sosjerki porcelanowe

Dlaczego warto kupić sosjerki porcelanowe?

Na rynku znajdziesz duży wybór sosjerek z różnych materiałów. Jednak to właśnie produkty z porcelany są najlepszym wyborem. Dlaczego?

Przede wszystkim porcelana jest symbolem elegancji, a nawet luksusu. To wyjątkowy surowiec, który od wielu lat jest ceniony i wykorzystywany. Dlatego jeśli chcesz mieć wyjątkową zastawę, która świetnie wygląda, to właśnie porcelana jest najlepszym wyborem. A gdy chcesz, żeby sosjerka pasowała do reszty zestawu, to wtedy także powinna zostać zrobiona z porcelany.

Oczywiście luksus i prestiż to nie jedyne zalety tego surowca. Porcelana jest także niezwykle odpornym materiałem, także na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu powstaje na niej mniej rys i śladów niż na zastawie z innych surowców.

Ponadto porcelana może być myta w zmywarce. Dzięki temu utrzymanie kompletu w czystości jest znacznie łatwiejsze. Oczywiście zawsze warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Wskazaniem do ręcznego mycia są zdobienia i malunki – te pod wpływem silnych detergentów i wysokiej temperatury mogą wyblaknąć lub całkowicie zniknąć.

 

Jaki model sosjerki porcelanowej wybrać?

Sosjerki do sosów najlepiej prezentują się na stole, gdy pasują do pozostałych naczyń. Dlatego warto postawić komplet, w którym znajduje się sosjerka. W naszym sklepie znajdziesz duże zestawy, które posiadają także inne naczynia, np. salaterki i miseczki porcelanowe. Decydując się na większe serwisy, masz pewność, że każdy element ze sobą doskonale współgra. A jak wybrać odpowiednią zastawę stołową?

Zwróć uwagę na to, jaki styl lubisz. Najlepiej wybrać takie produkty, których design Ci się po prostu podoba. Warto wziąć pod uwagę wygląd wnętrza – gdy zastawa dobrze komponuje się z jadalnią i kuchnią, to jedzenie posiłków staje się jeszcze przyjemniejsze.

 

Jaka pojemność i jaki kształt sosjerki?

Istotnym elementem podczas wyboru zastawy jest kształt. Sosjerki mogą być podłużne, okrągłe, a także mieć bardziej wyraziste formy. Nie istnieje jeden, uniwersalny kształt. Co do zasady modele podłużne wydają się smuklejsze i mniejsze. Ponadto może być je łatwiej ustawić na stole.

Pojemność sosjerki należy dostosować do swoich potrzeb. Dostępne są mniejsze modele, mające np. 160 ml albo 170 ml pojemności. Jednakże znajdziesz u nas także sosjerki 500 ml, a nawet 600 ml. Im większe uroczystości planujesz, tym większe sosjerki Ci się przydadzą.

A jeśli kompletujesz zastawę stołową, to sprawdź nasz sklep z porcelaną, znajdziesz u nas także inne akcesoria do jadalni m.in. wazy porcelanowe oraz salaterki i miseczki porcelanowe. Oferujemy duży wybór produktów, w atrakcyjnych cenach.

Sosjerki porcelanowe są niewielkim, ale istotnym dodatkiem na każdym stole. Pozwalają w elegancki i stylowy sposób wyeksponować nie tylko sosy, ale także różnego rodzaju dipy. Świetnie sprawdzą się podczas specjalnych uroczystości i wyjątkowych wydarzeń. Gdy używasz stylowej zastawy z porcelany, to dobrze, żeby również sosjerki i dipówki pasowały do kompletu.