Sosjerki porcelanowe

Sosjerki porcelanowe

 1. Sosjerka Ambition Kubiko/Fala 275 ml

  Sosjerka Ambition Kubiko/Fala 275 ml

  29,00 zł
 2. Sosjerka Ambition Kubiko/Fala 160 ml

  Sosjerka Ambition Kubiko/Fala 160 ml

  20,00 zł
 3. Sosjerka porcelanowa ŁEZKA 300 ml

  Sosjerka porcelanowa ŁEZKA 300 ml

  22,00 zł
 4. Sosjerka porcelanowa ŁÓDKA 31244

  Sosjerka porcelanowa ŁÓDKA 31244

  25,00 zł
 5. Altom Design Regular Sosjerka 400 ml

  Altom Design Regular Sosjerka 400 ml

  29,00 zł
 6. Sosjerka MariaPaula Moderna Gold 15.5cm

  Sosjerka MariaPaula Moderna Gold 15.5cm

  75,00 zł
 7. Sosjerka Basic Pasabahce 170 ml

  Sosjerka Basic Pasabahce 170 ml

  16,50 zł
 8. MARIAPAULA BIAŁA SOSJERKA 400ML

  MARIAPAULA BIAŁA SOSJERKA 400ML

  47,00 zł

Dlaczego warto kupić sosjerki porcelanowe?

Na rynku znajdziesz duży wybór sosjerek z różnych materiałów. Jednak to właśnie produkty z porcelany są najlepszym wyborem. Dlaczego?

Przede wszystkim porcelana jest symbolem elegancji, a nawet luksusu. To wyjątkowy surowiec, który od wielu lat jest ceniony i wykorzystywany. Dlatego jeśli chcesz mieć wyjątkową zastawę, która świetnie wygląda, to właśnie porcelana jest najlepszym wyborem. A gdy chcesz, żeby sosjerka pasowała do reszty zestawu, to wtedy także powinna zostać zrobiona z porcelany.

Oczywiście luksus i prestiż to nie jedyne zalety tego surowca. Porcelana jest także niezwykle odpornym materiałem, także na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu powstaje na niej mniej rys i śladów niż na zastawie z innych surowców.

Ponadto porcelana może być myta w zmywarce. Dzięki temu utrzymanie kompletu w czystości jest znacznie łatwiejsze. Oczywiście zawsze warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Wskazaniem do ręcznego mycia są zdobienia i malunki – te pod wpływem silnych detergentów i wysokiej temperatury mogą wyblaknąć lub całkowicie zniknąć.

 

Jaki model sosjerki porcelanowej wybrać?

Sosjerki do sosów najlepiej prezentują się na stole, gdy pasują do pozostałych naczyń. Dlatego warto postawić komplet, w którym znajduje się sosjerka. W naszym sklepie znajdziesz duże zestawy, które posiadają także inne naczynia, np. salaterki i miseczki porcelanowe. Decydując się na większe serwisy, masz pewność, że każdy element ze sobą doskonale współgra. A jak wybrać odpowiednią zastawę stołową?

Zwróć uwagę na to, jaki styl lubisz. Najlepiej wybrać takie produkty, których design Ci się po prostu podoba. Warto wziąć pod uwagę wygląd wnętrza – gdy zastawa dobrze komponuje się z jadalnią i kuchnią, to jedzenie posiłków staje się jeszcze przyjemniejsze.

 

Jaka pojemność i jaki kształt sosjerki?

Istotnym elementem podczas wyboru zastawy jest kształt. Sosjerki mogą być podłużne, okrągłe, a także mieć bardziej wyraziste formy. Nie istnieje jeden, uniwersalny kształt. Co do zasady modele podłużne wydają się smuklejsze i mniejsze. Ponadto może być je łatwiej ustawić na stole.

Pojemność sosjerki należy dostosować do swoich potrzeb. Dostępne są mniejsze modele, mające np. 160 ml albo 170 ml pojemności. Jednakże znajdziesz u nas także sosjerki 500 ml, a nawet 600 ml. Im większe uroczystości planujesz, tym większe sosjerki Ci się przydadzą.

A jeśli kompletujesz zastawę stołową, to sprawdź nasz sklep z porcelaną, znajdziesz u nas także inne akcesoria do jadalni m.in. wazy porcelanowe oraz salaterki i miseczki porcelanowe. Oferujemy duży wybór produktów, w atrakcyjnych cenach.

Sosjerki porcelanowe są niewielkim, ale istotnym dodatkiem na każdym stole. Pozwalają w elegancki i stylowy sposób wyeksponować nie tylko sosy, ale także różnego rodzaju dipy. Świetnie sprawdzą się podczas specjalnych uroczystości i wyjątkowych wydarzeń. Gdy używasz stylowej zastawy z porcelany, to dobrze, żeby również sosjerki i dipówki pasowały do kompletu.