Szklanki i kufle

Szklanki i kufle

Szklanki i kufle od początku swojego istnienia są nie tylko narzędziem użytkowym, ale pełnią również niezwykle istotną funkcję dekoracyjną.

Już w czasach średniowiecza doceniano ten aspekt przyozdabiając naczynia szklanymi nitkami lub nadając im ekwilibrystyczne kształty, które sprawiały, że spożywane płyny magicznie przybierały różnorakie odcienie, a tym samym wabiły podstępnie niejeden wzrok.
W dzisiejszych czasach także przykłada się dużą wagę do estetyki szklanek, którymi zastawiamy nasze stoły. Producenci wciąż prześcigają się w co raz to innych wzornictwach i innowacyjnych materiałach z jakich wykonywane są te naczynia. Obecnie rynek oferuje nam też szeroki wachlarz pojemności, kształtów i barw, tak by sprostać najbardziej wymagającym użytkownikom. Co więcej, do dyspozycji oddaje się nam szeroką selekcję szklanek i kufli do najróżniejszych zastosowań. Począwszy od szklanek do whisky i drinków, przez kufle do piwa kończąc na szklankach termicznych i dzbankach oraz karafkach.

 

Szklanki do whisky są odpowiedzią na wzrastającą popularność typowo anglosaskiego alkoholu. Ich umiarkowana pojemność, niewielki rozmiar oraz eleganckie zdobnictwo wyróżniają je na tle pozostałych tego typu naczyń.

Mają podkreślać niezwykłą, bursztynową barwę whisky i oddawać pełen aromat oraz smak trunku. Nie bez znaczenia szklanki do whisky cechują zazwyczaj proste i wyrafinowane linie nadając im stylowy ton adresowany do klientów, którzy cenią sobie dymną woń napitku. Aby wyeksponować whisky w domu lub biurze winno się go przelać do szykownej karafki, która może też stanowić dodatkową, szykowną dekorację. Takie marki jak Bormiolli Rocco i Bohemia w pełni wpisują się w formę podania whisky i stanowią najwyższą światową półkę w produkcji tego typu szkła.
Konsumenci gustujący w innym rodzaju alkoholu z pewnością zainteresują się kuflami do piwa lub kieliszkami do piwa. Zazwyczaj są to wysokie naczynia, których celem jest oddanie pełnej barwy i kolorytu tego niezwykle popularnego napoju. Warto zaznaczyć przy tym, że kształt naczynia, z którego spożywamy chmielowy płyn ma wedle wielu koneserów niebagatelny wpływ na odbiór smaku piwa, jaki spożywamy. Dlatego też ciemne, mocne piwa – na przykład typu porter – winno się raczej spożywać w specjalnych kieliszkach do tego przeznaczonych. Jasne piwa, takie jak pilsner, podaje się natomiast zazwyczaj w wysokich kuflach. Wydarzenia sportowe, kurtuazyjne spotkania ze znajomymi w pubie czy inne przygodne okazje są okazją do spożycia tegoż trunku.

Czemu więc nie podać go w szkle od cenionych producentów takich jak Krosno lub Rona.

 

Innym szeroko spożywanym napojem, bez którego prawdopodobnie wielu nie mogłoby się obejść na co dzień, jest kawa.

Spożywamy ją o różnych porach. W pracy, w domu, w samotności, w rodzinnym gronie, przy ważnych uroczystościach i w towarzystwie przyjaciół. Kawa towarzyszy nam praktycznie zawsze. Jest to także napój wysoko aromatyczny i posiadający niezwykle szerokie walory smakowe. Współcześnie, by osiągnąć pełną doskonałość, do jej przygotowania stosujemy profesjonalne ekspresy lub kawiarki. Inwestujemy również we właściwe szklanki, które pozwolą nam ekscytować się spożyciem różnorodnych gatunków czarnego płynu. Zaczynając od niewielkiej pojemności niskich filiżanek do cappuccino lub espresso po wysokie szklanki do americano. Kawę spożywać najlepiej, gdy jest ciepła. Zagwarantujmy to sobie dzięki innowacyjnym szklankom termicznym, które dzięki podwójnym ściankom sprawią, że ciepło nie ucieknie ze szkła przez dłuższy czas. Produkty marek Luminarc i Vialli Design niewątpliwie okażą się niezbędnym elementem codziennego rytuału spożycia kawy.