Szklanki termiczne

Szklanki termiczne

Szklanki termiczne to innowacyjny hit sprzedażowy ostatnich lat. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim możliwości utrzymania przez dłuższy czas stałej temperatury – wysokiej lub niskiej, ale nie tylko.

Naczynia te zdobyły uznanie klientów, ponieważ okazały się niezwykle lekkie, a zarazem niebywale trwałe. Szklanki termiczne zbierają dużo mniej rys aniżeli zwykłe szklanki, zachowując swój oryginalny blask na znacznie dłużej. W praktyce ciężko je również uszkodzić mechanicznie, więc okazują się dużo solidniejsze w porównaniu z typowymi naczyniami, jakie znamy.

Atutem szklanek termicznych jest także ich niebagatelny wygląd. Zastosowanie podwójnych ścianek już same w sobie jest elementem wyróżniającym na tle zastawy stołowej – szczególnie jeśli wypełnimy szklankę płynem. Jednakże to wymyślne kształty tychże naczyń najbardziej przyciągają uwagę gości.

Pamiętać należy także o innej ważnej właściwości szklanek termicznych, jaką jest bezpieczeństwo. Szklankami tymi nie sposób się oparzyć, gdyż zewnętrzne ścianki w przypadku spożywania gorących napojów pozostają chłodne. Docenią to szczególnie te osoby, które posiadają małe dzieci, u których ryzyko oparzenia jest wysokie.

Spożywając herbatę w mroźny grudniowy wieczór lub szukając orzeźwienia w letnim skwarze skorzystaj więc z wysokiej jakości szklanek termicznych znanych polskich producentów jak Vialli Design bądź Florina.