Patelnie aluminiowe

Patelnie aluminiowe

 1. Patelnia SILVER PERFETTO 26 CM

  Patelnia SILVER PERFETTO 26 CM

  65,00 zł
 2. Patelnia Bono PEŁNA INDUKCJA 28 cm

  Patelnia Bono PEŁNA INDUKCJA 28 cm

  115,00 zł
 3. Patelnia aluminiowa Maja 20 cm indukcja -4%

  Patelnia aluminiowa Maja 20 cm indukcja

  37,50 zł 39,00 zł
 4. Patelnia aluminiowa Maja 22 cm

  Patelnia aluminiowa Maja 22 cm

  44,00 zł
 5. Patelnia aluminiowa Maja 24 cm -12%

  Patelnia aluminiowa Maja 24 cm

  52,00 zł 59,00 zł

Jakie zalety mają patelnie aluminiowe?

Patelnie aluminiowe są znane z niskiej ceny. Dlatego to dobra propozycja dla osób, które szukają budżetowych rozwiązań. Ponadto są lekkie, więc nie potrzeba wiele siły, żeby z nich korzystać – to świetna informacja zwłaszcza dla osób, które dużo gotują.

Najczęściej patelnia z aluminium jest wykończona nieprzywierającą powłoką. To z kolei ułatwia przygotowywanie potraw z małą ilością tłuszczu, a także bez dodatku oleju. Dzięki temu można przyrządzać lekkostrawne i zdrowe potrawy.

Patelnia z aluminium – jaki rodzaj powłoki wybrać?

Naczynia są wykończone różnymi powłokami, które wpływają na właściwości patelni. Czym cechują się poszczególne materiały?

 • Patelnie teflonowe – to najtańsza propozycja. Teflon jest bezpieczny dla zdrowia, jednocześnie wymaga używania miękkich akcesoriów (najlepiej wykonanych z silikonu), żeby uniknąć uszkodzenia powłoki.
 • Patelnie z powłoką ceramiczną – cechują się większą wytrzymałością i odpornością niż produkty teflonowe. Lepiej znoszą także wyższe temperatury i są pozbawione szkodliwych substancji.
 • Patelnie z powłoką mineralną – propozycja dla najbardziej wymagających osób. Ten rodzaj wykończenia jest najtrwalszy i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Wybierając patelnię z aluminium, zastanów się przede wszystkim, jakie potrawy zamierzasz przygotowywać i jak intensywnie będziesz z niej korzystać.

Jaki rodzaj patelni aluminiowej wybrać?

Wybierając naczynie, warto zwrócić także uwagę na rodzaj naczynia. Gdy często przygotowujesz naleśniki lub pancakes, to koniecznie zainwestuj w patelnie do naleśników. Posiadają niższe krawędzie, które ułatwiają smażenie.

Z kolei fani potraw z grilla powinni sprawdzić patelnie grillowe. Dzięki nim przygotujesz ulubione dania przez cały rok. W naszej ofercie znajdziesz także patelnie z pokrywą, które doskonale sprawdzą się zwłaszcza do duszenia. Możesz także dokupić oddzielnie pokrywy do patelni.

A jeżeli cenisz sobie trwałość i jakość wykonania, to zobacz patelnie stalowe. Są one świetną alternatywą dla klasycznych modeli wykonanych z aluminium.

Patelnie aluminiowe są najczęstszym wyborem do kuchni. Łączą w sobie atrakcyjną cenę, wygodę użytkowania i wysoką jakość wykonania. A odpowiednio użytkowane posłużą wiele lat. Nasz sklep z porcelaną posiada w swojej ofercie duży wybór naczyń, które doskonale uzupełnią Twoją kuchnię.