Patelnie stalowe

Patelnie stalowe

Dlaczego warto wybrać stalowe patelnie?

Patelnie stalowe nazywane także cygańskimi są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne są im wysokie temperatury, czy też korozja. Dlatego to produkt, który przetrwa wiele lat. Czemu zawdzięczają swoje właściwości? Klasyczne patelnie aluminiowe posiadają nieprzywierające powłoki, które z jednej strony mają poprawić właściwości smażenia, z drugiej chronią przed dostaniem się związków wydzielanych przez aluminium do potraw.

Najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu są patelnie teflonowe, które są tanie i zapewniają dobre właściwości smażenia. Niestety, jeśli powłoka ulegnie uszkodzeniu, to korzystanie z patelni przestaje być bezpieczne i należy ją wymienić na nową.

Patelnie stalowe – jaki model wybrać?

Przede wszystkim należy dobrać model do posiadanej kuchni. Dziś coraz popularniejsze są indukcje. W naszym sklepie znajdziesz patelnie stalowe na indukcję – są one świetną alternatywą dla klasycznych, aluminiowych modeli.

Ponadto zwróć uwagę na rodzaj naczynia. Klasyczne modele świetnie uzupełnia patelnie grillowe – doskonale sprawdzą się do pracy nie tylko z mięsem, ale także warzywami. W swojej kuchni warto mieć także patelnie do naleśników – są lżejsze i mają mniejsze ścianki niż klasyczne modele.

Wybierz patelnie stalowe dostosowane do Twoich potrzeb

Nasz sklep posiada w swojej ofercie duży wybór naczyń ułatwiających gotowanie. Patelnie stalowe to doskonała propozycja dla wymagających użytkowników, którzy cenią trwałość. Natomiast gdy szukasz klasycznych lub tańszych rozwiązań, to sprawdź także patelnie z powłoką ceramiczną. To świetna alternatywa dla klasycznego teflonu.

Z kolei patelnie z powłoką mineralną wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością i mogą konkurować ze stalą. Natomiast jeśli często przygotowujesz potrawy duszone, to sprawdź głębokie patelnie z pokrywą dostępne w naszym sklepie.

Patelnie stalowe wyróżniają się swoją trwałością i wytrzymałością. Dlatego to dobra propozycja dla świadomych i wymagających użytkowników. Nasz sklep z porcelaną posiada w swojej ofercie szeroki wybór produktów wykonanych ze stali. Znajdziesz u nas także liczne akcesoria ułatwiające gotowanie, takie jak pokrywy do patelni.