Patelnie z pokrywą

Patelnie z pokrywą

Dlaczego warto kupić patelnie z pokrywą? Jakie mają zalety?

Przede wszystkim patelnie z pokrywą pozwalają szybciej osiągnąć odpowiednią temperaturę tłuszczu, a także ograniczają straty ciepła. Dzięki temu minimalizują zużycie energii. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą ograniczać koszty gotowania.

Głębokie patelnie z pokrywą doskonale sprawdzą się do przygotowywania różnych sosów, czy też gulaszy. Świetnie sprawdzą się także do duszenia – zapobiegają nadmiernemu odparowywaniu wody, więc potrawy są znacznie bardziej wilgotne, soczyste i rozpływają się w ustach.

Jaką patelnię z pokrywą wybrać?

Na rynku znajdziesz duży wybór naczyń. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na powłokę – ona wpływa na komfort gotowania i smażenia. Jakie mamy możliwości? Poniżej prezentujemy najpopularniejsze propozycje:

  • Patelnie teflonowe – najczęstszy wybór wśród konsumentów. To najtańszy rodzaj patelni. Można spotkać się z opiniami, że ten surowiec jest niezdrowy, jednak nie jest to prawda. Odpowiednio użytkowane są bezpieczne i zdrowe.
  • Patelnie z powłoką ceramiczną – nie tylko chronią przed przywieraniem produktów podczas smażenia, ale także są odporne na zadrapania. Podczas smażenia nie uwalniają niebezpiecznych substancji, więc korzystanie z nich jest zdrowe.
  • Patelnie z powłoką mineralną – to dobry wybór dla osób szukających produktów premium. Cechują się bardzo dużą trwałością i są odporne na uszkodzenia.

Najczęściej spotyka się na rynku patelnie aluminiowe – są lekkie, dzięki czemu smażenie jest wygodne i mniej męczące. Alternatywą są patelnie stalowe – cięższe, ale bardziej wytrzymałe.

Jaki rodzaj patelni wybrać?

Poza materiałem warto porównać także dostępne patelnie. Nasz sklep z porcelaną oprócz klasycznych produktów posiada także m.in. patelnie dla naleśników. Natomiast fanom grillowania spodobają się z pewnością patelnie grillowe dostępne w naszej ofercie.

A jeśli masz już patelnie, jednak brakuje Ci pokrywek, to koniecznie sprawdź pokrywy do patelni w naszym asortymencie. Posiadamy produkty w różnych kształtach i rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz model pasujący do twoich naczyń.

Patelnie są obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni. W naszym sklepie znajdziesz patelnie z pokrywą, które umożliwiają szybsze i bardziej energooszczędne smażenie, duszenie, gotowanie. Jeśli szukasz wielofunkcyjnych naczyń, które pomogą przygotowywać codzienne posiłki, to zarówno płytkie, jak i głębokie patelnie z pokrywą są doskonałym wyborem.