Talerze głębokie do zup

Talerze głębokie do zup

Talerze głębokie z porcelany – dlaczego to doskonała propozycja?

Nasz sklep z porcelaną posiada w swojej ofercie szeroki wybór zastawy stołowej. Możemy ją podzielić ze względu m.in. na materiał wykonania. Tu polecamy przede wszystkim talerze głębokie z porcelany. To szlachetny materiał, który od stuleci zachwyca swoją formą. Jest kojarzony z luksusem. Natomiast dziś porcelana może być w każdym domu.

Surowiec wyróżnia się przede wszystkim formą. Jeśli lubisz zastawę, która zapiera dech w piersiach, będzie stanowić także ozdobę stołu, to talerze głębokie z porcelany są doskonałą propozycją.

Talerz głęboki kwadratowy czy okrągły?

Najczęściej głębokie talerze mają okrągłą formę. To klasyczne i sprawdzone rozwiązanie. Jednak coraz częściej spotykamy produkty, które przełamują klasyczne rozwiązania. Talerz głęboki kwadratowy spodoba się wszystkim fanom nowoczesnych form. Doskonale pasuje zwłaszcza do prostych i  minimalistycznych wnętrz.

Jeśli wolisz klasykę, to znajdziesz u nas także okrągłe talerze głębokie z porcelany. Ich obłe kształty są bardzo praktyczne – zajmują mniej miejsca. Również wizualnie wydają się znacznie mniejsze, co sprawdzi się zwłaszcza przy bogato zastawionym stole.

Niskie czy wysokie talerze głębokie?

Talerze głębokie możemy podzielić też ze względu na wysokość. Dostępne są modele wyższe, które przypominają swoją formą miseczki. W naszym sklepie znajdziesz również niskie talerze głębokie, które mają większą powierzchnię, wiele osób uważa je za bardziej klasyczne rozwiązanie.

Która konstrukcja jest lepsza? Nie ma jednoznacznego wyboru – każda ma swoje wady i zalety. W talerzach niższych, ze względu na większą powierzchnię potrawy będą szybciej stygnąć. Ponadto mogą one lepiej sprawdzić się podczas różnego rodzaju gulaszy. Z kolei wyższe talerze głębokie zajmują mniej miejsca, ponadto lepiej sprawdzą się do niektórych azjatyckich potraw takich jak buddha bowl.

A jeśli komponujesz zastawę, to w naszym sklepie znajdziesz pasujące talerze deserowe, dzięki temu wszystkie naczynia będą się ze sobą świetnie komponować. Oferujemy również praktyczne akcesoria do jadalni, które ułatwią przygotowywanie i serwowanie posiłków.

Talerze głębokie nieodłącznie kojarzą się z zupami. Jednak sprawdzą się świetnie także innych posiłków. Pozwalają wygodnie serwować gulasze, różnego rodzaju dania z makaronem, ryżem, czy też kaszą. Przy wielu potrawach sprawdzą się znacznie lepiej niż talerze płytkie.