Wiaderka do lodu

Wiaderka do lodu

 1. Kieliszki do wina RCR

  Wiaderko TERMOS do lodu 1.0L + szczypce

  79,00 zł
 2. Kieliszki do wina RCR -14%

  Wiaderko TERMOS do lodu 1,4L + szczypce

  84,99 zł 99,00 zł
 3. Wiaderko Termos do lodu LUGO 1,3L ze szczypcami -24%

  Wiaderko Termos do lodu LUGO 1,3L ze szczypcami

  64,99 zł 85,00 zł
 4. Wiaderko do lodu LUGO czarny MAT 1,3L + szczypce -13%

  Wiaderko do lodu LUGO czarny MAT 1,3L + szczypce

  73,99 zł 85,00 zł
 5. Wiaderko TERMOS do lodu 2,0L + szczypce

  Wiaderko TERMOS do lodu 2,0L + szczypce

  119,00 zł
 6. Wiaderko do lodu satyna ORIS 2,8L ze szczypcami -21%

  Wiaderko do lodu satyna ORIS 2,8L ze szczypcami

  95,00 zł 120,00 zł
 7. Wiaderko do szampana Tadar 4 l stalowe

  Wiaderko do szampana Tadar 4 l stalowe

  26,00 zł
 8. Wiaderko do lodu KONIGHOFFER ORIS 2,8L ze szczypcami -18%

  Wiaderko do lodu KONIGHOFFER ORIS 2,8L ze szczypcami

  114,99 zł 140,00 zł

Wiaderka do lodu i pojemniki na lód - dostępne rozwiązania

Wiaderka do lodu umożliwiają szybkie schłodzenie wybranego napoju. Wykorzystać je można zarówno w warunkach domowych, jak i w plenerze. Wiaderko do lodu termiczne nazywane jest również z języka angielskiego coolerem, czyli schładzaczem. Asortyment tego typu produktów jest bardzo szeroki. Dostępne są zarówno pojemniki wykonane ze stali nierdzewnej, jak i z mosiądzu oraz szkła. Pojemniki są odpowiednio izolowane, dzięki czemu utrzymują niską temperaturę przez długi czas. Część pojemników to tzw. termosy, które umożliwiają serwowanie gotowych kostek lodu. Część to typowe wiaderka, przeznaczone do schładzania butelek.

 

Dobre wiaderko do lodu i pojemnik na lód - jak wybrać?

Wybierając cooler wiaderko na lód warto zawrócić uwagę na to czy posiada on rączkę. To bardzo pożądany element, gdyż umożliwia przeniesienie pojemnika suchymi rękoma. W przypadku wiaderka sprawdź też, czy posiada ono podstawkę chroniącą stół. Oszronione wiaderko i spływające po nim krople wyglądają może stylowo, jednak mniej stylowo będzie wyglądał obrus, gdy krople wody na niego spłyną. Jeśli preferujesz drinki i koktajle z lodem, to warto zaopatrzyć się w wiadro do lodu ze szczypcami. Kostki lodu trudno jest wyciągnąć innymi sztućcami, a przeznaczone do tego szczypce sprawią, że stanie się to bezproblemowe. Drobne ząbki w szczypcach umożliwiają stabilne chwycenie kostki i przeniesienie jej do szklanki w elegancki sposób. Dobrze jest też, gdy wiaderko do kostek lodu wyposażone jest w przykrywkę, która pozwoli zachować optymalną temperaturę wewnątrz pojemnika.

 

Jak korzystać z wiaderek do lodu i pojemników na lód?

By prawidłowo wykorzystać wiaderko do lodu, szczególnie w przypadku napojów alkoholowych, warto zapoznać się z informacjami na temat optymalnej temperatury serwisu wybranego trunku. Istotna będzie też grubość ścianek butelki – im grubsze, tym lepiej będą trzymały chłód napoju, a co za tym idzie, kostki lodu będą wolniej topniały. Jeśli ścianki butelki są cienkie, kostki lodu będą wymagały częstszego wymieniania. Korzystanie z coolera nie jest trudne. Uzupełnij pojemnik do 2/3 wysokości lodem, dodaj nieco wody i odrobinę soli – to przyspieszy proces chłodzenia. Jeśli korzystasz z termosu na lód – wsyp do niego gotowe kostki, zamknij pojemnik i postaw w wybranym miejscu.

Metalowe wiaderko na lód będzie służyło długo tylko wówczas, gdy zadbasz o nie odpowiednio. Chociaż teoretycznie wkładane do niego kostki lodu są czyste, to w rzeczywistości brudzi się i wymaga czyszczenia. Warto zerknąć na rekomendacje producenta w zakresie czyszczenia wybranego pojemnika i utrzymywania go w higienicznych warunkach. 

W naszej ofercie znaleźć można zarówno wiaderka do lodu – coolery, przeznaczone do schładzania butelek, jak i termosy do lodu – służące do serwowania gotowych kostek. Eleganckie i stylowe produkty, dostępne są w szerokim asortymencie i konkurencyjnych cenach. Zapraszamy.

Kostki lodu dodawane są do zarówno do napojów alkoholowych, jak i bezalkoholowych. Można je wykorzystać także do schładzania całych butelek np. wina czy szampana. Wiaderko do lodu lub termos do lodu to świetny sposób na to, by zaserwować kostki lodu w elegancki sposób.